"חיות הפרא ו'האישה הפראית', הם מינים בסכנת הכחדה. במרוצת הזמן ראינו כיצד במשך אלפי שנים הטבע הנשי דוכא באינסוף דרכים. במשך דורות על גבי דורות הטבע הנשי נדחק לאחור, כוסה במבנים שונים ומקצבים לא טבעיים נכפו עליו כדי לרצות אחרים. עד כדי כך שנשים בעצמן איבדו את הקשר עם הטבע האינסטינקטואלי שלהן. האינסטינקטים ומחזורי החיים הטבעיים שלה אבדו, ונטמעו בתרבות, באינטלקט או באגו – שלהן או של אחרים.

 

כל אישה, ולא משנה מה התרבות שממנה היא מושפעת מבינה אינטואיטיבית את המילים 'אישה' ו'פראית'. בכל אישה השומעת את המילים הללו מתעורר זיכרון ישן נושן. זיכרון שביות-יתר קבר אותו, שהתרבות המקיפה אותנו הדחיקה אותו. זיכרון שמעורר בנו געגוע…שאם רק תהיה לו הזדמנות הוא יתעורר לחיים.

 

לכל אישה יש או היו הבזקי פרא.

אלו הבזקים שבאים וחולפים, מופיעים ברגעים של השראה.

אהה, הנה זה כאן.

אוה, עכשיו זה נעלם.

הבזקים אלו מעוררים בנו געגוע אל הפראי.

הבזקים שכאלו, אם רק נשים לב אליהם, יעוררו את הכמיהה העמוקה שלנו לשוב ולהיות איתה במגע. לחדד חושים ותור אחר איפה עוד היא נמצאת.

 

כשאנחנו נזכרות ברגעים קסומים שכאלו שחווינו נוצר געגוע. הכמיהה לרגעים הללו מתעוררת כשאנו מבינות שהקדשנו מעט זמן לחלומות שלנו , לחיים היצירתיים שלנו, למפעל חיינו ולאהבות האמיתיות שלנו.

 

גם אצל האישה השקטה והמאופקת שמור מקום סודי ל"אישה הפראית". גם לאישה המדוכאת ביותר יש חיים סודיים, עם מחשבות סודיות ורגשות סודיים, שכולם עשירים ופראיים, כלומר טבעיים. גם האישה השבויה ביותר שומרת על העצמי הפראי הזה, ומחכה ליום שבו תוכל לבטא אותו.

 

לכן, המילה "פראית" מבטאת את החיבור לטבעה העמוק של האישה.

כשנשים מחדשות את יחסיהן עם הטבע הפראי, הן זוכות במשקיפה פנימית קבועה ומחוננת, ידעונית, אשת חזון, מעוררת השראה, בעלת אינטואיציה, יוצרת, בוראת, ממציאה ומאזינה. היא יכולה לחוש ולאהוב עמוקות. היא יודעות אינסטינקטיבית מתי על דברים למות ומתי לחיות. היא יודעת מתי להתרחק וללכת, והיא יודעת מתי להישאר.

היא שוכנת בבטן ולא בראש והיא חיונית לבריאות נפשן ונשמתן של נשים."    

מתוך 'רצות עם זאבים'/מאת פינקולה אסטס

 

בסדנא נפגוש סיפור מופלא על ילדה, אמא ואישה פראית. זהו סיפור שבו מפת דרכים  עם תשעה שלבים של חניכה מחדש המסייעים לכל אישה לחדש את הקשר עם הטבע הפראי שלה. בסדנא, נעשה זאת באמצעות 'מפתחות פרא' חווייתיים בתוך מרחב נשי מוגן, אינטימי ונעים הקרוב לטבע.

הצטרפי לרשימת התפוצה וקבלי את הסיפור ואת מפת הדרכים במתנה.

 

הסדנא תתקיים בקיבוץ תובל בתאריכים 15-17/05/2014, ימים חמישי – שבת.

קיבוץ תובל ממוקם על מצוק מרהיב המשקיף אל בקעת בית הכרם,כרמיאל, גוש שגב ונופי הגליל התחתון. את רב שעות הפעילות של הסדנא נבלה במבנה "בית הכרם" – זהו אולם יפהייפה עם חלונות גדולים ממנו ניתן להשקיף אל הנוף. צמוד אליו יש חדר אוכל שישמש אותנו באופן אינטימי ונעים. נלון בחדרי אירוח כפרי המוקפים במדשאות ענק. כך נוכל לבלות ביחד, בשקט, עם תחושה של מרחב ופרטיות.

 

 הנה סרטון מסדנת סופ"ש הקודם:

 

הנה מה שמשתתפת מהסדנא הקודמת (שבחרה להשאר אנונימית) כתבה בסיומה:

"קיבלתי המווווווון מהסדנא.

הדבר הכי חשוב שקיבלתי הוא השאיפה להיות מודעת לעצמי ולברר את רגשותי ואת רצונותי שלי בתוך כל מה שקורה במשפחה ובסביבה, מתוך הבנה שכך אוכל לפעול באופן טוב ונכון יותר גם עבור כולם וגם עבורי. וזאת, מתוך הידיעה הברורה שאני חשובה.

המסע אל השושלת הנשית שלי היה חוויה מטלטלת עבורי, ונתן לי קו-מנחה לדרך בה אני רוצה לתקשר עם בני משפחתי.

במהלך הסדנא, זיהיתי שלבים משמעותיים בתהליך ההתבגרות שלי.

הדיונים בנושא, בסדנא עצמה וגם בהפסקות ולמחרת בבוקר, כשכל משתתפת הוסיפה את הנופך האישי ואת חכמת החיים שלה, חיזקו תהליכים שאני עוברת והזינו את האומץ שלי להמשיך ולחפש את הדרך הנכונה לי."

 

כן, אני רוצה להירשם – התקשרי ונצא לדרך: 058-4336400.

לפרטים נוספים לחצי כאן .

 

שאלות ותשובות נפוצות